Rusza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz dwunasty ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka.

Nagroda jest inicjatywą stypendystów Fundacji i została ustanowiona dla upamiętnienia tragicznie zmarłego dra Artura Rojszczaka, znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów klubu. Jest przyznawana młodym doktorom, którzy oprócz wybitnych osiągnięć naukowych wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Nagroda im. Artura Rojszczaka jest indywidualną nagrodą pieniężną (5000 zł) przyznawaną młodym doktorom, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat od złożenia wniosku. Kandydatów do Nagrody mają prawo zgłaszać członkowie Klubu na podstawie informacji własnych i przekazanych im przez środowisko naukowe. Termin składania wniosków przez członków klubu upływa 31 stycznia 2017 roku.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Tomasz Klimczuk, opiekun nagrody, e-mail: NagrodaArtura@ksz-fnp.org, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, Gdańsk, tel. (58) 348 6611.

Regulamin Nagrody, informacje o członkach klubu, z którymi można kontaktować się w sprawie proponowanych kandydatów oraz informacje o dotychczasowych laureatach Nagrody dostępne są na stronie internetowej klubu.

 

Cofnij