Rusza konkurs o Polsko-Francuską Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie i Pierre?a Curie 2022

Dodano: :: Kategorie: Informacje prasowe
-A A+

Dzisiaj Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wraz z Francuską Akademią Nauk ogłaszają drugą edycję konkursu o Polsko-Francuską Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie i Pierre?a Curie. Nagroda jest współfinansowana przez FNP i Fundację im. Zygmunta Zaleskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2022.  

Celem nagrody, ustanowionej w 2019 r., jest podkreślenie korzyści płynących z polsko-francuskiej współpracy naukowej. W tym roku zostanie ona przyznana już po raz drugi parze współpracujących ze sobą naukowców z Polski i Francji w dowód uznania dla ich wspólnych osiągnięć badawczych, które przyczyniają się do zacieśnienia współpracy naukowej między obu krajami.

Nagroda przyznawana jest na podstawie nominacji, w tym autonominacji. Parę kandydatów może nominować każdy czynny przedstawiciel polskiego i francuskiego środowiska naukowego. Nominacje mogą dotyczyć badaczy i badaczek reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Nagroda jest przyznawana w drodze konkursu. Laureatów nagrody wybierze polsko-francuskie Jury powołane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i Francuską Akademię Nauk.

Laureaci otrzymają po 15 tys. euro, w tym 5 tys. euro jako nagrodę indywidualną i 10 tys. euro w postaci subsydium na kontynuowanie współpracy naukowej.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 20 grudnia 2021 r. do 28 lutego 2022 r. do godz. 16.00.

Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagrody odbędą się w Paryżu, jesienią 2022 roku.

Materiały dla mediów:

Informacja prasowa_docx

Baner_jpg

Kontakt dla mediów:

Dominika Wojtysiak, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, tel. 698 931 944,  wojtysiak@fnp.org.pl

Cofnij