Rusza nabór wniosków do drugiej edycji konkursu eNgage

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zachęcamy do udziału w drugiej edycji konkursu eNgage organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*.

Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności popularyzowania nauki lub prezentowania wyników badań naukowych różnym grupom odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim młodzieży i studentom. W konkursie rozpatrywane są innowacyjne pomysły o charakterze popularyzatorskim, a uczestnicy konkursu nie mają żadnych ograniczeń co do metody popularyzacji. Mogą więc przygotować zarówno cykl wykładów czy spotkań, pisać bloga jak i zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy.

Integralną częścią każdego projektu muszą być minimum 4 spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu, mogą również służyć prezentacji materiałów popularyzatorskich powstałych w wyniku realizacji projektu, np. książek czy aplikacji.

W konkursie eNgage wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.

Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrodę w wysokości do 45 000 zł. Nagroda składa się z dwóch części: części subwencyjnej (80%) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20% nagrody; z części tej można zrezygnować, by przeznaczyć 100% nagrody na realizację projektu).

Rekrutacja do konkursu eNgage będzie trwała do 30 września 2014 roku.

Zachęcamy do składania wniosków!

Więcej informacji na stronie programu oraz u koordynatora: Emilia Wojewoda, tel.: 728 344 250; e-mail: wojewoda@fnp.org.pl.

 

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij