
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej razem ze stowarzyszeniem Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) zapraszają do zgłaszania kandydatów do konkursu o siódmą nagrodę COPERNICUS dla wybitnych polskich i niemieckich naukowców.
Celem nagrody jest wyróżnienie naukowców z Polski i Niemiec, którzy mają szczególne zasługi dla współpracy polsko-niemieckiej i łączą w sposób komplementarny różne doświadczenia, wiedzę i zasoby w celu wspólnego rozwiązywania problemów badawczych. Wyniki takiej współpracy powinny mieć potencjał, aby otwierać nowe perspektywy w danych dziedzinach badawczych oraz wnosić wyjątkowy wkład w rozwój obu narodów.
Nagroda jest przyznawana w drodze konkursu dwóm uczonym ? jednemu pracującemu w Polsce i drugiemu pracującemu na terenie Niemiec. Konkurs jest skierowany do reprezentantów wszystkich dziedzin nauki. Wysokość nagrody wynosi 200 000 EUR ? po 100 000 EUR dla każdego z laureatów. Środki te powinny zostać wykorzystane przez naukowców na rzecz dalszego rozwoju współpracy polsko-niemieckiej.
Do nominowania kandydatów uprawnieni są uczeni posiadający minimum stopień naukowy doktora, którzy są zatrudnieni w polskiej bądź niemieckiej instytucji naukowej. W konkursie przyjmowane są także autonominacje.
W konkursie mogą wziąć udział uczeni ze stopniem minimum doktora, którzy są liderami zespołów badawczych w polskiej lub niemieckiej instytucji naukowej i są zaangażowani w projekty badawcze.
Nominacje powinny zawierać:
- potwierdzenie wyjątkowych wspólnych osiągnięć obu kandydatów ? zgodnych z celami nagrody;
- listę do 10 publikacji powstałych na bazie wspólnych badań kandydatów;
- jeden list polecający dla pary kandydatów; w przypadku autonominacji wymagane są dwa takie listy;
- CV kandydatów w formie tabelarycznej.
Termin zgłaszania kandydatów upływa w dniu 17 października 2017 r. Wnioski powinny zostać złożone w formie elektronicznej na portalu elan: https://elan.dfg.de/en
Osoby nominujące, które korzystają z portalu elan po raz pierwszy, powinny zarejestrować się przed 4 października 2017 r. W przypadku autonominacji obaj kandydaci muszą zarejestrować się w portalu. Po zarejestrowaniu w portalu prosimy o wskazanie dziedziny i zaznaczenie opcji ?Copernicus Award 2018?.
W celu dokończenia procesu nominacji formularz elektroniczny powinien zostać wydrukowany i podpisany, a następnie wysłany na adres:
Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG)
PED
Kennedyallee 40
53175 Bonn, Germany
Jury oceniające kandydatów składa się z sześciu członków stałych ? uznanych przedstawicieli polskiego i niemieckiego środowiska naukowego. W celu zapewnienia odpowiednich kwalifikacji eksperckich Jury, DFG i FNP mogą powołać do czterech dodatkowych członków stowarzyszonych Jury, zależnie od dziedzin nauki reprezentowanych przez kandydatów w danym konkursie.
Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone w ciągu ośmiu miesięcy, licząc od terminu składania nominacji. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w Niemczech w październiku 2018 r.
Dodatkowe informacje:
W celu uzyskania dodatkowych informacji o konkursie odwiedź stronę DFG: www.dfg.de/copernicus_award
Adres portalu do składania nominacji: http://elan.dfg.de
W kwestiach technicznych związanych z portalem prosimy o kontakt: +49 228 885-2900, elan-helpdesk@dfg.de
Kontakt do koordynatorów konkursu:
- Po stronie DFG:
Annina Lottermann, tel.: +49 228 885-2802, Annina.Lottermann@dfg.de
Kerstin Matthes, tel.: +49 228 885-2723, Kerstin.Matthes@dfg.de
- Po stronie FNP:
Justyna Motrenko, tel.: +48 22 845 95 32, Justyna.Motrenko@fnp.org.pl
Zobacz także: