Rusza nabór wniosków w piątej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Do 28 kwietnia br. młodzi naukowcy-popularyzatorzy mogą składać wnioski w piątej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego w ramach projektu SKILLS FNP*.

W konkursie INTER wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce,
  • doktorzy będący pracownikami naukowymi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP ? do 6 lat po doktoracie,
  • absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora, zamierzający realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

W I etapie konkursu uczestnicy programu składają wnioski na realizację interdyscyplinarnego projektu badawczego, które są oceniane przez ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki. Autorzy najwyżej ocenionych wniosków zostają finalistami konkursu, w którym mają 5 minut na zrozumiałą i atrakcyjną prezentację swojego projektu badawczego przed publicznością i Kapitułą składającą się ze znanych i cenionych popularyzatorów nauki.

Przed finałem uczestnicy konkursu uczestniczą również w dodatkowym szkoleniu z autoprezentacji i sztuki wystąpień publicznych, które pozwala im na przygotowanie się do finałowych wystąpień.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda) i 80 tys. złotych (III nagroda), przy czym członkowie Kapituły mogą zadecydować o przyznaniu danej nagrody więcej niż jednej osobie. Każda nagroda składa się z dwóch części ? 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% to indywidualne wsparcie dla laureata. Swojego faworyta wybiera również zgromadzona na sali publiczność ? zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Zachęcamy gorąco do udziału i do obejrzenia podsumowania finałów konkursu INTER w latach 2012-2014!

Więcej informacji na stronie konkursu oraz u koordynatora: dr Monika Biłas-Henne, tel.: (22) 845 95 17, e-mail: monika.bilas@fnp.org.pl.

 

Zdjęcie: Katarzyna Krukiewicz z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, zdobywczyni I nagrody w konkursie INTER 2015.

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij