Ruszy otwarty ogólnopolski konkurs w programie MAB

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

W pierwszym tygodniu kwietnia Fundacja na rzecz Nauki Polskiej opublikuje dokumentację ostatniego otwartego ogólnopolskiego konkursu w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB). Wnioski będzie można składać od 23 kwietnia br. Termin składania pierwszej części wniosku upływa 29 czerwca br.

O dofinansowanie mogą się ubiegać wybitni uczeni z całego świata, którzy chcieliby założyć w Polsce autonomiczne instytucje badawcze i prowadzić w nich innowacyjne interdyscyplinarne badania. W konkursie 12/2018 do zdobycia jest łącznie 140 mln złotych. Na jedną nowo powstałą instytucję badawczą można otrzymać finansowanie w wysokości co najmniej 35 mln zł. Środki te sfinansują badania prowadzone przez kilka grup badawczych w pierwszych pięciu latach funkcjonowania jednostki.

FNP planuje również w tym roku konkurs MAB dla projektów spoza województwa mazowieckiego. Planowana data ogłoszenia konkursu to 23.07.2018, natomiast rozstrzygnięcie odbędzie się pod koniec grudnia 2018.

Zobacz również:

  • PRZEWODNIK WNIOSKODAWCY i STRONĘ programu, gdzie znajduje się szczegółowy opis programu, zasad i procedury składania wniosków oraz zostanie opublikowana dokumentacja konkursowa
  • Materiały video ze spotkań informacyjnych i webinariów na temat programu MAB
  • Opisy projektów, które otrzymały dofinansowanie w dotychczasowych konkursach

Dodatkowych informacji o programie udzielają:

Cofnij