Rusza rekrutacja do Leadership Academy for Poland 2020

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Leadership Academy for Poland to realizowany pod skrzydłami Center for Leadership program rozwoju przywództwa, jeden z najlepiej ocenianych w Europie. Program jest prowadzony we współpracy z edukatorami z najlepszych instytucji edukacyjnych na świecie ? w tym Uniwersytetu Harvarda. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem nominującym programu.

W programie mogą wziąć udział osoby, które już mają bogate doświadczenie w zarządzaniu, lecz nadal poszukują możliwości rozwoju i wsparcia, by pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Co roku Akademia przyjmuje 40 wybitnych osób z różnorodnych środowisk i sektorów: biznesu, nauki, non-profit, startupów, kultury, mediów, edukacji, administracji publicznej i sportu. W LAP-ie uczestniczyli już dotąd m.in. następujący laureaci i stypendyści Fundacji: prof. Krystian Jażdżewski, prof. Piotr Garstecki, dr Paweł Soluch, dr hab. Piotr Stankiewicz i dr hab. Anna Szkulmowska.

? Największą wartością LAP-u dla mnie jako wykładowcy uniwersyteckiego była możliwość wymiany doświadczeń z ludźmi z biznesu, administracji, kultury i NGO-sów. Dzisiejsza nauka to nie tylko badania i uczenie studentów, ale także tzw. trzecia misja uczelni, a więc działanie na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego. LAP pozwala nie tylko je lepiej zrozumieć, ale i dostrzec wartość płynącą ze współpracy i łączenia pozornie osobnych światów. Dzięki temu proces uczenia się w LAP-ie polegał nie tylko na czerpaniu od ? świetnych  swoją drogą! ? światowej klasy wykładowców z Harvardu czy Cambridge, ale również na uczeniu się od siebie, w oparciu o swoje doświadczenia, a przede wszystkim porażki. To sprawia, że uczestnictwo w Leadership Academy for Poland staje się przygodą wywierającą wpływ na to, kim jesteśmy, nieporównywalną z udziałem w jakimkolwiek typowym szkoleniu ? mówi dr hab. Piotr Stankiewicz.

Stworzony przez prof. Cezarego Wójcika LAP to kompleksowy 4-miesięczny praktyczny program edukacyjny oraz roczne aktywne wsparcie w ramach Alumni Network. Zwykle o jedno miejsce ubiega się ponad 15 aplikujących.

Jako  partner nominujący akademii wspieramy jej działanie poprzez nominowanie najlepszych kandydatów spośród laureatów i stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji dotyczących nominacji oraz naszego wsparcia w tym procesie. Informacji udziela: Katarzyna Pronobis, pronobis@fnp.org.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są od 14.04. do 04.05.2020 r.

 

Cofnij