Ruszają kolejne konkursy w programach FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otwiera dzisiaj kolejne konkursy w programach TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility, a także uruchamia nowy program ? TEAM-TECH Core Facility PLUS. We wszystkich konkursach do zdobycia jest łącznie 95 mln zł. Wnioski można składać do 20 czerwca br.

Program TEAM oferuje granty w wysokości ok. 3,5 mln zł, realizowane w zespołach badawczych kierowanych przez wybitnych uczonych z całego świata posiadających uznany na świecie dorobek i oryginalne osiągnięcia naukowe. Jest on przyznawany na prace B+R przyczyniające się do rozwiązywania problemów naukowych w skali globalnej lub podejmujące istotne wyzwania stojące przed współczesnym społeczeństwem. Rezultaty projektów powinny mieć wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy kraju oraz wpisywać się w zakres Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Obowiązkowy jest także udział naukowego partnera zagranicznego w realizacji badań. Projekty mogą być realizowane nie tylko w jednostkach naukowych, ale także w przedsiębiorstwach i konsorcjach naukowo-przemysłowych. Grant można zdobyć na trzy lata, z dodatkową możliwością jego przedłużenia o maksymalnie 2 lata.

  • Więcej informacji o programie oraz szczegółowa dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie programu
  • Dodatkowych informacji o programie udziela dr Beata Frączak, kierownik Zespołu ds. Koordynacji Programów: fraczak@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 43

Program TEAM-TECH to propozycja dla firm, w tym startupów, zainteresowanych prowadzeniem działalności B+R oraz dla jednostek naukowych, które chcą nawiązać lub intensyfikować współpracę B+R z biznesem. Program oferuje finansowanie w wysokości ok. 3,5 mln zł na wsparcie najlepszych zespołów badawczych oraz prowadzenie przez nie prac badawczo-rozwojowych związanych z rozwojem technologii, powstawaniem produktu lub opracowaniem procesu o dużym znaczeniu dla gospodarki. Wnioskodawcą w programie może zostać wybitny naukowiec posiadający doświadczenie badawcze lub wdrożeniowe poparte osiągnięciami. Projekty mogą być realizowane w jednostkach naukowych, w przedsiębiorstwach lub konsorcjach naukowo-przemysłowych, w tym w obligatoryjnym partnerstwie biznesowym (jednostki naukowe) lub partnerstwie naukowym (przedsiębiorstwa).

  • Więcej informacji o programie oraz szczegółowa dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie programu
  • Dodatkowych informacji o programie udziela dr inż. Dariusz Łukaszewski, koordynator programu: lukaszewski@fnp.org.pl, tel. 22 311 84 25

Celem programów TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS jest finansowanie zespołów badawczych prowadzonych przez uczonych realizujących projekty B+R związane z powstawaniem, rozwojem i wprowadzeniem na rynek usług badawczych na rzecz odbiorców biznesowych lub innych odbiorców w tym również innych jednostek naukowo-badawczych. W zależności od programu można ubiegać się o środki ok. 3,5 mln zł na projekty trwające do 36 miesięcy (moduł Core Facility) lub o środki w wysokości ok. 1,5 mln zł na projekty trwające do 18 miesięcy (w przypadku programu TEAM-TECH Core Facility PLUS). Wnioski mogą składać naukowcy ze stopniem doktora, którzy posiadają doświadczenie badawcze lub wdrożeniowe poparte osiągnięciami. Projekty mogą być realizowane zarówno przez jednostki naukowe, jak i przedsiębiorstwa.

Wszystkie programy są otwarte dla naukowców z Polski i z zagranicy, niezależnie od narodowości. Termin przyjmowania wniosków upływa 20 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 czasu lokalnego. Wnioski przyjmowane są tylko w formie elektronicznej (nie ma konieczności przesyłania dokumentów drukowanych). Kolejny nabór zostanie ogłoszony w listopadzie 2017 r.

Programy TEAM, TEAM-TECH, TEAM-TECH Core Facility, TEAM-TECH Core Facility PLUS są finansowane ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Materiały dla mediów: LINK

 

zestawienie 2 logotypów_IR i EFRR_kolor

 

Spotkanie informacyjne dotyczące programów TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility i TEAM-TECH Core Facility PLUS

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące programów TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility i TEAM-TECH Core Facility PLUS, które odbędzie się w siedzibie Fundacji przy ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie w dn. 26 kwietnia w godz. 10.00 ? 13.15.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rejestracja poprzez formularz znajdujący się pod tym linkiem: http://www.uczestnicy.pl/event/spotkanie-informacyjne-fnp-team-tech-i-team-tech-core-facility—nowe-zasady-finansowania.

Spotkanie będzie również transmitowane na profilu Fundacji na portalu Facebook (LINK). Aby śledzić transmisję, nie trzeba posiadać konta na Facebooku. Transmisja rozpocznie się o godz. 10.30.

Szczegółowe informacje i program spotkania znajdują się tutaj: LINK

***

Na zdjęciu: prof. Karol Grela, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, laureat programu TEAM-TECH (konkurs 1/2016)_ fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska.

Cofnij