?Science. Polish Perspectives? ? spotkamy się w Berlinie i Cambrigde

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Science. Polish Perspectives (SPP) to seria wydarzeń, które mają na celu integrację polskiej diaspory naukowej z całego świata. Organizatorzy, Fundacja Polonium, mają nadzieję lepiej zrozumieć środowisko polskich badaczy mieszkających za granicą i stworzyć platformę porozumienia między nimi i światem akademickim, przedsiębiorcami i decydentami w Polsce. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem konferencji.

Najbliższe wydarzenia to:

13-14 października: SPP Meetup Berlin, Niemcy.

3-4 listopada: Science: Polish Perspectives w Cambridge, Wielka Brytania.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w ramach Meetup Berlin i SPP Cambridge organizuje warsztaty dla młodych naukowców pt. ?Apply for grants in Poland ? why and how?, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o naszej ofercie grantowej dla osób powracających z zagranicy i spotkać laureatów Fundacji, którzy opowiedzą o własnych doświadczeniach odnajdowania się na powrót w polskim krajobrazie naukowym. Ponadto Fundacja była fundatorem travel grantów dla młodych naukowców uczestniczących w obu tych wydarzeniach.

SPP Meetup Berlin to interdyscyplinarna konferencja naukowa gromadząca polskich badaczy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w Berlinie. Przez dwa dni studenci, naukowcy i przedsiębiorcy związani z nauką będą prezentować swoje projekty i wymieniać się doświadczeniami. Planowane są warsztaty, prezentacje, sesje posterowe i sesja ?science slam?.

Więcej informacji

SPP w Cambridge organizowane jest w St John’s College na Uniwersytecie w Cambridge. Podobnie jak w Berlinie przewidziane są dyskusje panelowe, sesje posterowe, prezentacje i warsztaty, m.in. z Boston Consulting Group i FNP.

Więcej informacji

Cofnij