Seria książek ?Origines Polonorum? uhonorowana nagrodą KLIO 2021 w kategorii edytorskiej

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Wydawnictwo Instytutu Archeologii i Etnologii PAN wraz z redaktorem naukowym prof. Przemysławem Urbańczykiem, odebrali w ramach w ramach Targów Książki Historycznej w Warszawie prestiżową nagrodę KLIO 2021 (wyróżnienie) w kategorii edytorskiej za serię książek Origines Polonorum.

Seria Origines Polonorum została zainicjowana przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w 2005 roku i kontynuowana przez Instytut Archeologii i Etnologii PAN. W ramach serii opublikowano 20 studiów monograficznych powstałych jako efekt interdyscyplinarnego projektu badawczego ?Ziemie polskie na przełomie tysiącleci?, realizowanego pod auspicjami Komitetu Badań Naukowych. Projekt ten miał na celu zebranie, opracowanie oraz weryfikację rozpoczętych jeszcze w latach 40. i 50. XX wieku archeologicznych prac wykopaliskowych. Opracowania naukowe opublikowane w ramach serii, odkrywają bogaty materiał źródłowy dotyczący najstarszych dziejów Polski i prezentują wcześniej niedostępne, nowatorskie interpretacje genezy państwa polskiego.

Nagroda KLIO przyznawana jest wydawcom i autorom oraz autorkom literatury historycznej w czterech kategoriach: autorskiej, monografii naukowej, edytorskiej oraz varsaviana.  Inicjatorem i fundatorem nagrody KLIO jest Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, a sama nagroda wręczana jest w ramach Targów Książki Historycznej w Warszawie. 25 listopada już po raz dwudziesty siódmy jury wyróżniło najlepsze książki 2020/2021. W tej edycji konkursu 105 wydawnictw zgłosiło 288 propozycji książek wydanych w latach 2020?2021.

 

Cofnij