Spotkanie informacyjne nt. projektu ?Międzynarodowe Agendy Badawcze? ? zaproszenie

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza naukowców z Polski i z zagranicy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu ?Międzynarodowe Agendy Badawcze? (MAB), które odbędzie się 29 października br. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66.

Projekt ?Międzynarodowe Agendy Badawcze? (MAB) jest komplementarny wobec projektu ?Teaming for Excellence? ogłoszonego przez Komisję Europejską w ramach Horyzontu 2020.

Celem MAB jest realizacja wysokiej jakości badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych przez zespoły wybitnych naukowców z Polski i zagranicy. W ramach projektu wsparcie otrzymają wyspecjalizowane i autonomiczne jednostki naukowe w Polsce realizujące międzynarodowe agendy badawcze ? oryginalne programy badawczo-rozwojowe tworzone we współpracy strategicznej z renomowanymi ośrodkami naukowymi z innych krajów. Wsparcie powinno przyczynić się do stworzenia w Polsce wyspecjalizowanych, wiodących w skali światowej jednostek naukowych, stosujących najlepsze światowe praktyki w zakresie identyfikowania programów i tematów badawczych, polityki personalnej oraz zarządzania pracami B+R i komercjalizacji wyników prac B+R.

Zobacz także: Ogłoszenie w sprawie planowanej realizacji przez FNP projektu Międzynarodowe Agendy Badawcze

Serdecznie zapraszamy naukowców z Polski i zagranicy zainteresowanych realizacją międzynarodowych agend badawczych w Polsce na spotkanie informacyjne dot. projektu MAB. W trakcie spotkania przedstawione zostaną założenia dotyczące projektu oraz informacje na temat możliwości i zasad uczestnictwa w konkursie.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu, serdecznie zachęcamy do śledzenia transmisji on-line z całego spotkania na kanale Fundacji na portalu Youtube. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00. W trakcie spotkania internauci będą mogli zadawać pytania drogą elektroniczną, pisząc na specjalnie do tego celu uruchomiony adres e-mail: infodaymab@fnp.org.pl.

Spotkanie odbędzie się w jęz. polskim; dla uczestników z zagranicy zapewnione będzie tłumaczenie ? w jęz. angielskim. Transmisja on-line odbędzie się wyłącznie w jęz. polskim.

Spotkanie informacyjne na temat projektu MAB w Warszawie:

Termin: 29 października 2015 r.; godz.: 9:30?15:15.

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW), sala 316 (poziom 3); ul. Dobra 56/66.

Mapa BUW ? link.

Dojazd do BUW ? link.

Program:

09:30 ? 10:00 ? Rejestracja i kawa powitalna

10:00 ? 10:15 ? Otwarcie spotkania

10:15 ? 11:15 ? Prezentacja projektu MAB i dyskusja

11:15 ? 11:30 ? Przerwa kawowa

11:30 ? 13:00 ? Warsztaty dla wnioskodawców (cz. I)

13:00 ? 13:45 ? Lunch

13:45 ? 15:15 ? Warsztaty dla wnioskodawców (cz. 2)

15:15 ? Zakończenie spotkania

Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności do 27 października 2015 r.: judyta.wegrzyn@fnp.org.pl, 22 311 84 39.

Informacji o spotkaniu udzielają:

Kinga Słomińska, Kierownik Zespołu ds. Międzynarodowych Agend Badawczych, kinga.slominska@fnp.org.pl, tel.: 22 845 95 46.

Dr Judyta Węgrzyn, Specjalista ds. Programowych, Judyta.wegrzyn@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 39.

Projekt ?Międzynarodowe Agendy Badawcze? (MAB) jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

zestawienie-2-logotypow_ir-i-efrr_kolor

 

Cofnij