Spotkanie informacyjne: transmisja na Facebooku dziś od 10.30

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Dzisiaj, 26 kwietnia, od godz. 10.30 do ok. 12.00 na profilu Fundacji na Facebooku można śledzić transmisję ze spotkania informacyjnego poświęconego programom TEAM-TECH, TEAM-TECH Core Facility i TEAM-TECH Core Facility PLUS.

W trakcie spotkania szczególna uwaga zostanie poświęcona nowym zasadom finansowania w programie Core Facility oraz nowości w ofercie programów FNP realizowanych w ramach PO IR – programowi Core Facility PLUS. Oba programy umożliwiają finansowanie prac B+R mających na celu stworzenie lub rozwinięcie usługi badawczej, która w przyszłości będzie świadczona komercyjnie.

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim.

Ramowy program transmisji:

10.30 – 10.45 – „Jak FNP wspiera współpracę naukowców z przedsiębiorcami?”, Adam Zieliński, zastępca dyrektora ds. działalności programowej

10.45 – 11:30 – „TEAM-TECH, Core Facility i Core Facilty PLUS – nowe możliwości wsparcia (szczegółowa prezentacja programów)”, dr inż. Dariusz Łukaszewski, koordynator programu

11:30 – 12:00 – Q&A

Transmisja rozpocznie się o godz. 10:30 i będzie dostępna zarówno dla osób mających konto na portalu Facebook (FB), jak i dla osób, które nie posiadają tam konta. W trakcie spotkania osoby mające konto na FB mogą zadawać pytania dot. programów TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS w komentarzach pod transmisją. Osoby nieposiadające konta na FB zachęcamy do przesyłania pytań na adres: infoday@fnp.org.pl. Na wszystkie pytania zadane w komentarzach na FB i mailowo odpowiemy najpóźniej po zakończeniu spotkania.

***

O środki na prowadzenie innowacyjnych badań w programach TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS mogą starać się uczeni z całego świata, posiadający wybitne doświadczenie we wdrażaniu wyników prac badawczych do praktyki gospodarczej, bądź w realizowaniu usług badawczych czy obsłudze urządzeń badawczych na rzecz odbiorców biznesowych. Projekty mogą być realizowane nie tylko w jednostkach naukowych, ale także w przedsiębiorstwach lub konsorcjach naukowo-przemysłowych (ten wariant nie jest możliwy w Core Facility i Core Facility PLUS). Oznacza to, że z finansowania mogą skorzystać również firmy, które już posiadają działy B+R i takie, które chcą te działy tworzyć. Firmy mogą otrzymać nawet do 80% dofinansowania na projekty w oparciu o zasady przyznawania pomocy publicznej. Nabory wniosków w programach TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS trwają do 20 czerwca br.

 

zestawienie 2 logotypów_IR i EFRR_kolor

Cofnij