Spotkanie informacyjne ?TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility ? nowe zasady finansowania?

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe, Nauka i biznes
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej serdecznie zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosków w programach TEAM-TECH i TEAM-TECH Core Facility na spotkanie informacyjne  poświęcone tym programom, które odbędzie się 26 kwietnia br. w Warszawie.

W trakcie spotkania szczególna uwaga zostanie poświęcona nowym zasadom finansowania w programie Core Facility oraz nowości w ofercie programów FNP realizowanych w ramach PO IR ? programowi Core Facility PLUS. Oba programy umożliwiają finansowanie prac B+R mających na celu stworzenie lub rozwinięcie usługi badawczej, która w przyszłości będzie świadczona komercyjnie.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia br. (środa) w siedzibie FNP przy ul. I. Krasickiego 20/22 w Warszawie, w godz. 10.00 ? 13.15.

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim. Aby zarejestrować się na spotkanie, prosimy o wysłanie zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny. Rejestracja będzie prowadzona do 24 kwietnia br. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Formularz rejestracyjny ? link.

Ramowy program spotkania:

10.00 ? 10.30 ? Rejestracja / kawa powitalna

10.30 ? 10.45 ? ?Jak FNP wspiera współpracę naukowców z przedsiębiorcami??, Adam Zieliński, zastępca dyrektora ds. działalności programowej

10.45 ? 11:30 ? ?TEAM-TECH, Core Facility i Core Facilty PLUS ? nowe możliwości wsparcia (szczegółowa prezentacja programów)?, dr inż. Dariusz Łukaszewski, koordynator programu

11:30 ? 12:00 ? Q&A

12.00 ? 13:15 ? Przerwa kawowa / Indywidualne konsultacje z przedstawicielami FNP

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Fundacji na portalu Facebook. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:30 i będzie dostępna zarówno dla osób mających konto na portalu Facebook (FB), jak i dla osób, które nie posiadają tam konta. W trakcie spotkania osoby mające konto na FB mogą zadawać pytania dot. programów TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS w komentarzach pod transmisją. Osoby nieposiadające konta na FB zachęcamy do przesyłania pytań na adres: infoday@fnp.org.pl. Na wszystkie pytania zadane w komentarzach na FB i mailowo odpowiemy po zakończeniu spotkania.

Informacji o spotkaniu udzielają:

  • sprawy organizacyjne – Marta Michalska-Bugajska, e-mail: bugajska@fnp.org.pl, tel.: 22 845 95 36,
  • sprawy merytoryczne – dr inż. Dariusz Łukaszewski, koordynator program TEAM-TECH, e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25.

O środki na prowadzenie innowacyjnych badań w programach TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS mogą starać się uczeni z całego świata, posiadający wybitne doświadczenie we wdrażaniu wyników prac badawczych do praktyki gospodarczej, bądź w realizowaniu usług badawczych czy obsłudze urządzeń badawczych na rzecz odbiorców biznesowych. Projekty mogą być realizowane nie tylko w jednostkach naukowych, ale także w przedsiębiorstwach lub konsorcjach naukowo-przemysłowych (ten wariant nie jest możliwy w Core Facility i Core Facility PLUS). Oznacza to, że z finansowania mogą skorzystać również firmy, które już posiadają działy B+R i takie, które chcą te działy tworzyć. Firmy mogą otrzymać nawet do 80% dofinansowania na projekty w oparciu o zasady przyznawania pomocy publicznej. Nabory wniosków w programach TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS rozpoczną się 20 kwietnia i zakończą 20 czerwca br.

Szczegółowe informacje na temat programu Core Facility PLUS dostępne będą na stronie internetowej FNP 20 kwietnia br. w momencie uruchomienia konkursu. W przypadku pojawienia się pytań prosimy o kontakt z koordynatorem programów, dr. Dariuszem Łukaszewskim (e-mail: dariusz.lukaszewski@fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25).

* Programy TEAM-TECH, Core Facility i Core Facility PLUS są realizowane w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 ? 2020 (Działanie 4.4 Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R).

 

zestawienie 2 logotypów_IR i EFRR_kolor

Cofnij