Spotkanie młodych naukowców z Noblistami w Lindau przeniesione na przyszły rok

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz bezpieczeństwo uczestników, spotkanie młodych naukowców z Noblistami w Lindau zostało przeniesione na przyszły rok. W spotkaniu miało uczestniczyć czworo laureatów programu START.

Nowa data spotkania to 27 czerwca – 2 lipca 2021.

W związku z brakiem możliwości zorganizowania spotkania w roku 2020 zostanie przygotowany specjalny program online. Program połączy tematy spotkań interdyscyplinarnych oraz ekonomicznych, a także umożliwi interakcję z innymi uczestnikami oraz Noblistami.

Spotkania młodych badaczy z laureatami Nagrody Nobla w Lindau powstały z inicjatywy dwóch lekarzy z Lindau, Franza Karla Heina i Gustava Wilhelma Parade oraz Hrabiego Lennarta Bernadotte, członka szwedzkiej rodziny królewskiej. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 1951 r. Od tamtego czasu, odbywające się pod hasłem „Misja Edukacja”, Spotkania Laureatów Nagrody Nobla w Lindau, ewoluowały w uznane na arenie międzynarodowej forum debaty naukowej nad problemami o znaczeniu globalnym i zyskały licznych partnerów i zwolenników na całym świecie.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej na mocy porozumienia zawartego z Radą Spotkań z Laureatami Nagrody Nobla w Lindau od 2006 r. nominuje członków polskiej delegacji, biorących udział w spotkaniach. Młodzi, utalentowani badacze są wybierani spośród stypendystów prestiżowego programu START, skierowanego do najlepszych młodych polskich naukowców. Koszty udziału w spotkaniu w Lindau pokrywają FNP i organizatorzy.

Zdjęcie: Ch. Flemming

Cofnij