Spotkanie naukowe o komunikacji migowej

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja zaprasza naukowców z różnych dziedzin nauki, posiadających doświadczenie w zakresie studiów/badań nad językiem migowym na spotkanie naukowe pt. „Rola korpusów w badaniach nad komunikacją migową: podejście interdyscyplinarne”, które odbędzie się w dniach 17 – 19 czerwca 2013 r. w gmachu Wydziału Polonistyki UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 (sala nr 17).

W spotkaniu weźmie udział Trevor Johnston, profesor lingwistyki migowej na Wydziale Językoznawstwa Uniwersytetu Macquariego w Sydney w Australii (biogram badacza można znaleźć w poniższym programie wydarzenia). Języki robocze spotkania to jęz. angielski oraz polski język migowy (zapewnione będzie tłumaczenie migowe).

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona w terminie 24 maja – 6 czerwca 2013 r. (w przypadku wolnych miejsc termin rekrutacji zostanie przedłużony). Liczba miejsc jest ograniczona (30 osób). Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz. Uczestnikom spoza Warszawy i okolic zapewniamy nocleg.

Inicjatorem spotkania jest dr Paweł Rutkowski, kierownik Pracowni Lingwistyki Migowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Program spotkania w j.polskim

Program spotkania w j.angielskim

Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Skills współfinansowanego  przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cofnij