Spotkanie środowiska naukowego Poznania i FNP

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, 20 Lat FNP
-A A+

23 lutego 2012 roku środowisko naukowe Poznania spotkało się na uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia FNP w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gospodarzem spotkania był JM Rektor UAM, prof. Bronisław Marciniak.

W spotkaniu prowadzonym przez prof. Jacka Witkosia, prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej UAM, uczestniczyli laureaci FNP reprezentujący instytucje naukowe Poznania, władze tych instytucji oraz przedstawiciele Fundacji.

Osiągnięcia naukowe laureatów Fundacji związanych z UAM zaprezentowane zostały w filmie przygotowanym przez uczelnię. 20 lat działalności programowej Fundacji podsumował natomiast film zaprezentowany przez FNP. O misji, zasadach działania i planach Fundacji opowiedział również w swoim wystąpieniu jej Prezes – prof. Maciej Żylicz.

Ważnym punktem programu spotkania była dyskusja panelowa poświęcona sytuacji młodego pokolenia polskich naukowców, przede wszystkim w kontekście wyjazdów i powrotów młodych uczonych z i do Polski. Moderatorem dyskusji był prof. Włodzimierz Bolecki, wiceprezes FNP, a uczestnikami laureaci Fundacji: dr Ewa Zgrabczyńska z UAM, laureatka programów START i KOLUMB, prof. Tadeusz Stryjakiewicz z UAM stypendysta programu KOLUMB, dr Zofia Madeja z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, stypendystka w programie POWROTY/HOMING oraz dr Ireneusz Wejmann, laureat stypendiów START i KOLUMB.

Film o laureatach Fundacji związanych z UAM

Cofnij