START 2012 – laureaci konkursu

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła 20. edycję konkursu w programie START ? stypendia dla młodych uczonych. Laureaci ? 117 wybitnych młodych badaczy ? zostali wyłonieni spośród 968 kandydatów. Zwycięzcy otrzymują od Fundacji roczne stypendium w wysokości 28 000 zł z przeznaczeniem na dowolny cel. W konkursie startowali zarówno kandydaci ubiegający się o stypendium po raz pierwszy, jak również stypendyści z ubiegłego roku przedłużający stypendium.

W ramach stypendium START Fundacja przyznaje również specjalne wyróżnienie dla najwyżej ocenionych kandydatów. W tym roku otrzymał je dr Paweł Kurzyński z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kwota jego stypendium zostanie podwyższona do 36 000 zł ze środków uzyskanych przez FNP z wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

7 laureatów tegorocznego konkursu otrzymało również dodatkowe finansowanie wyjazdu studyjnego do wybranego przez siebie zagranicznego ośrodka naukowego.

Uczestnicy konkursu otrzymają pisemne zawiadomienia o jego wynikach.

Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu START odbędzie się 21 kwietnia (sobota) o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie. Laureaci otrzymają zaproszenia na uroczystość w najbliższym tygodniu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Cofnij