Stypendia START: rejestracja online od połowy września

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Uprzejmie informujemy, że rejestracja online w konkursie o stypendium START 2018 dla najzdolniejszych młodych uczonych rozpocznie się w połowie września. Wnioski w programie będzie można składać do końca października 2017 roku.

Stypendia START stanowią wyróżnienie dla młodych uczonych, którzy, choć dopiero rozpoczynają karierę naukową, mogą się już wykazać znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Przyznanie stypendiów odbywa się w drodze konkursu, w którym uczeni będący uznanymi autorytetami w danej dziedzinie nauki oceniają dorobek kandydatów. Dorobek ten musi być udokumentowany patentami lub publikacjami w uznanych polskich i zagranicznych periodykach naukowych.

Program START jest jednym z dwóch, obok Nagrody FNP, najdłużej realizowanych programów Fundacji. W 2018 roku stypendia zostaną przyznane po raz 26. START jest jednocześnie największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych uczonych. Wysokość rocznego stypendium w ubiegłych latach wynosiła 28 000 zł. W najbliższym konkursie Fundacja przyzna ok. 100 stypendiów.

Zobacz także: Informacje o programie START

Cofnij