Stypendia START: rejestracja online od połowy września

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Uprzejmie informujemy, że rejestracja online w konkursie o stypendium START 2016 dla najzdolniejszych młodych naukowców rozpocznie się w połowie września. Wnioski w programie będzie można składać do końca października 2015 roku.

Stypendia START stanowią wyróżnienie dla młodych naukowców, którzy choć dopiero rozpoczynają karierę naukową, mogą się już wykazać znaczącymi osiągnięciami badawczymi. Przyznanie stypendiów odbywa się w drodze konkursu, w którym uczeni będący uznanymi autorytetami w danej dziedzinie nauki oceniają dorobek kandydatów. Dorobek ten musi być udokumentowany publikacjami w uznanych polskich i zagranicznych periodykach naukowych.

Program START jest jednym z dwóch, obok Nagrody FNP, najdłużej realizowanych programów Fundacji. W 2016 roku stypendia zostaną przyznane po raz 24. START jest jednocześnie największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych uczonych. Wysokość rocznego stypendium wynosi 28 000 zł. W roku 2016 Fundacja przekaże ok. 130 takich stypendiów.

Zobacz także: Informacje o programie START

 

Cofnij