Stypendium habilitacyjne Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie dla laureatki programu START FNP

Dodano: :: Kategorie: Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Dr Anna Oleszkiewicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymała na lata 2020 – 2021 stypendium habilitacyjne z programu habilitacyjnego (Habilitationsförderprogramm für Frauen), którego celem jest zwiększanie odsetka kobiet wśród osób kontynuujących karierę naukową po doktoracie. 

Stypendium przyznane zostało przez Radę Naukową Szkoły Medycznej Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. W jego ramach prowadzone będą badania nad skutecznością treningu węchowego. Ich celem będzie ocena roli świadomości i uważności w kształtowaniu wrażliwości węchowej oraz opracowanie warunków brzegowych dla efektywności treningu węchowego jako metody rehabilitacji węchu. Posłużą one do opracowania optymalnych procedur, które w przyszłości będą wdrażane w programach leczenia zaburzeń węchowych oraz w praktyce terapeutycznej, wykraczającej poza interwencje medyczne i obejmującej również interwencje psychologiczne oraz wspieranie rozwoju.

– Udało mi się zdobyć to stypendium również dzięki wsparciu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej ? mówi dr Oleszkiewicz. – Stypendium START, które otrzymałam w roku 2017 umożliwiło mi rozwój kariery naukowej i pozostanie na uczelni po doktoracie.

Serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy do wspierania stypendystów programu START w konkursie 2020 i przekazywania darowizn wszystkich, którzy podzielają naszą wiarę w to, że warto dawać szansę młodym ludziom i pomagać im rozwinąć skrzydła. Każda, nawet najmniejsza cegiełka jest dla nas bardzo ważna. Wesprzyj młodych naukowców tutaj

#JestemStartowcem

Źródło: Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Na zdjęciu: dr Anna Oleszkiewicz, fot. archiwum prywatne