Stypendyści FNP podejmują walkę z groźnymi chorobami

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Zachęcamy do wysłuchania kolejnej audycji Krzysztofa Michalskiego, powstałej  we współpracy z Fundacją i wyemitowanej na antenie Jedynki Polskiego Radia w cyklu ?Naukowy zawrót głowy?.

O swoich badaniach opowiedzieli laureaci programu START, wyróżnieni specjalnym stypendium dla najlepszych uczestników konkursu w danym roku, podwyższonym o środki uzyskane przez FNP z odpisów 1% podatku dochodowego:

  • Dr Wojciech Fendler z Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który prowadzi badania nad cukrzycą monogenową (stypendysta z 2013 roku) oraz
  • Dr Michał Kamiński z Centrum Onkologii w Warszawie, zajmujący się badaniami służącymi wczesnemu wykrywaniu raka jelita grubego (stypendysta z 2011 roku).

Posłuchaj audycji: http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/1079660,Mlodzi-Polacy-rewolucjonizuja-walke-z-cukrzyca-i-rakiem

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o możliwości przekazania Fundacji 1% podatku za rok 2013. Środki zebrane w ten sposób przeznaczamy na podwyższenie stypendiów START dla najlepiej ocenionych w konkursie laureatów.  Trafiają więc one do wybitnych młodych badaczy rozpoczynających swoje kariery naukowe, ale mogących się już pochwalić wyjątkowymi osiągnięciami w swoich dziedzinach. Obecnie trwa procedura konkursowa tegorocznej edycji programu START.

Więcej: http://www.fnp.org.pl/1-podatku-dla-fnp/

 

Cofnij