Stypendysta Fundacji laureatem konkursu FameLab

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Miło nam poinformować, że w tym roku pierwsze miejsce w konkursie popularyzatorskim FameLab zajął stypendysta programu START dr hab. Tomasz Sulej.

Jak piszą organizatorzy konkursu, dr hab. Tomasz Sulej ?ożywia? płazy, gady i ssaki sprzed 230 milionów lat. Odkrył kilka stanowisk paleontologicznych w Polsce z ważnymi dla rozumienia ewolucji kręgowców nowymi gatunkami płazów i gadów. Zorganizował ekspedycje poszukiwawcze do Rosji i na Grenlandię. Prowadzi Klub Małego Paleontologa w Muzeum Ewolucji oraz Poradnię Rodzinną, w której pomaga rodzinom w kryzysie.

Tegoroczny laureat rywalizował w finale z dziewięcioma młodymi naukowcami – byli to: Maciej Jędrzejczak (2 miejsce), Tomasz Łuczyński, Kamila Łyczek, Paweł Matryba, Anna Mleczko, Michał Podgórski (3 miejsce), Bartosz Walter, Adam Zadrożny i Urszula Zajączkowska.

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców na licencji Cheltenham Science Festival. W Polsce organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. Uczestnicy są oceniani w trzech kategoriach: jasność przekazu, zawartość merytoryczna i łatwość nawiązywania relacji z publicznością.

Jurorami tegorocznego konkursu byli prof. Jerzy Bralczyk, prof. Magdalena Fikus, dr hab. Piotr Sułkowski i Irena Cieślińska.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej była partnerem konkursu.

Cofnij