Stypendystka programu TEAM wśród przyszłych liderów chemii

Dodano: :: Kategorie: Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Miło nam poinformować, że mgr inż. Karolina Pająk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, doktorantka w zespole prof. Krzysztofa Jóźwiaka, laureata programu TEAM (edycja 4/2009), jako jedna z 17 młodych chemików z całego świata została laureatką konkursu SciFinder Future Leaders in Chemistry.

Program ten, organizowany przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne (American Chemical Society, największe stowarzyszenie naukowe na świecie, zajmujące się udostępnianiem wyników badań chemicznych), jest adresowany do doktorantów i młodych uczonych zaangażowanych w badania naukowe z dziedziny chemii i wyróżniających się swoimi osiągnięciami naukowymi oraz zaangażowaniem w pracę badawczą. 

Tegoroczni laureaci SciFinder Future Leaders in Chemistry otrzymają zaproszenie do siedziby Chemical Abstract Service w Columbus  (USA), gdzie będą mogli zobaczyć ?od kuchni?, jak działa ta największa na świecie chemiczna baza danych. W ramach wyróżnienia w konkursie mgr Karolina Pająk zostanie również zaproszona do wygłoszenia referatu przedstawiającego wyniki jej badań naukowych podczas 246. Zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego w Indianapolis, który odbędzie się w dniach 8-12 września br.

Serdecznie gratulujemy młodej badaczce międzynarodowego sukcesu i życzymy zebrania wielu cennych doświadczeń podczas wizyty w chemicznym ?centrum świata?.