Sukcesy laureatów programu START

Z radością informujemy o nagrodach zdobytych przez dwóch tegorocznych laureatów programu START z Politechniki Wrocławskiej ? dra Kamila Kaletę z Instytutu Matematyki i Informatyki oraz dra inż. Grzegorza Sobonia z Wydziału Elektroniki.

Dr Kamil Kaleta z Instytutu Matematyki i Informatyki został tegorocznym laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego przyznawanej szczególnie uzdolnionym młodym matematykom, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Uznanie Jury wzbudziły osiągnięcia laureata w zakresie teorii półgrup procesów Levy’ego.

Z kolei dr inż. Grzegorz Soboń zdobył pierwsze miejsce w Konkursie o Nagrodę AAB, organizowanym przez ten międzynarodowy koncern, specjalizujący się w technologiach energetyki i automatyki. W konkursie oceniane są obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie z takich dziedzin jak elektroenergetyka, energoelektronika, automatyka i diagnostyka przemysłowa, inżynieria, nanotechnologia, czy też technologie i systemy informatyczne. Dr inż. Grzegorz Soboń otrzymał nagrodę główną w wysokości 30 000 zł za swoją pracę doktorską pt. ?Światłowodowe układy typu MOPA do generacji i wzmacniania ultrakrótkich impulsów laserowych w III oknie telekomunikacyjnym?. Rozmowa z drem Soboniem na stronie AAB

 

Cofnij