Świat w nowej wersji: wizja i odpowiedzialność. Zaproszenie na kongres EFNI

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

W dniach 27-28 września br. w Sopocie odbędzie się VIII edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Jest to międzynarodowy kongres środowisk biznesowych z udziałem wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury, nauki, mediów i organizacji pozarządowych. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem tego wydarzenia.

Hasłem tegorocznej edycji jest ?Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan? Świat w nowej wersji: wizja i odpowiedzialność?. Kilkuset gości, przedsiębiorców i ekonomistów, ludzi mediów i kultury, analizować będzie najważniejsze globalne wyzwania przed jakimi stoi Unia Europejska oraz międzynarodowe, globalne firmy.

W tym roku tematyka EFNI koncentruje się wokół czterech bloków tematycznych:

  • Gospodarka i społeczeństwo cyfrowe (m.in.: nowe technologie w medycynie, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, kosmos 4.0)
  • Zrównoważony rozwój, energia i klimat (m.in.: gospodarka cyrkularna, mobilność niskoemisyjna, COP24, zrównoważona konsumpcja)
  • Innowacje społeczne i czwarta rewolucja przemysłowa (m.in.: praca 4.0, przyszłość edukacji, pozyskiwanie talentów, kobiety w gospodarce, NextGen ? okrągły stół firm rodzinnych)
  • Przyszłość projektu europejskiego (m.in.: testament Junckera, wizja Macrona, Brexit, nowa strategia przemysłowa UE, jednolity rynek cyfrowy)

Zaplanowane zostały także panele z udziałem gości specjalnych:

  • Dani Rodrika z Harvard University z wystąpieniem: Prosta rozmowa na temat handlu. Pomysły na rozsądną gospodarkę światową.
  • Jyrki Katainena, wiceprzewodniczącego KE ds. Zatrudnienia, Wzrostu, Inwestycji i Konkurencyjności z wystąpieniem: O transformacji europejskiej gospodarki w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
  • Pata Coxa, byłego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego z wystąpieniem: Rola Europy w nowym porządku międzynarodowym.
  • Elżbiety Bieńkowskiej, Europejskiej Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług z wystąpieniem: Technologie i ludzie ? jak kształtować przyszłość europejskiej gospodarki?

Uwaga! Laureaci FNP mogą skorzystać ze specjalnej zniżki na udział w EFNI. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z Jurgitą Kraużlis: krauzlis@fnp.org.pl, tel. 22 311 84 27

Forum organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami.

Rejestracja 

Więcej informacji o wydarzeniu

Cofnij