Transmisja z wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Naukowej COPERNICUS

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zapraszamy na transmisję z uroczystości wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Naukowej COPERNICUS, która odbędzie się w dn. 9 czerwca o godz. 18.00.

Nagroda COPERNICUS jest przyznawana od 2006 r. wspólnie przez niemiecką fundację badawczą DFG (Deutsche Forschungsgemeinschaft) oraz Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wyróżnienie co dwa lata otrzymuje para współpracujących ze sobą, wybitnych naukowców z Polski i Niemiec.

Dzięki Nagrodzie COPERNICUS wspieramy i promujemy polsko-niemiecką współpracę naukową i wyjątkowe osiągnięcia badawcze, będące efektem tej współpracy.

Podczas nadchodzącej uroczystości Nagrodę odbiorą laureaci konkursu 2022, którymi zostali: prof. dr hab. Krystyna Radziszewska z Uniwersytetu Łódzkiego i prof. dr Sascha Feuchert z Uniwersytetu w Gießen, nagrodzeni za badania nad świadectwami literackimi z getta żydowskiego w Łodzi.

Nagrodę odbiorą też laureaci konkursu 2020: prof. Sebastian Faust z Politechniki w Darmstadt i prof. Stefan Dziembowski z Uniwersytetu Warszawskiego, uhonorowani za znakomite badania w zakresie kryptografii i bezpieczeństwa IT.

Transmisja z wydarzenia (w języku angielskim) będzie dostępna na kanale FNP na portalu YouTube.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:

Cofnij