Trwa przyjmowanie zgłoszeń do programu akceleracyjnego dla startupów

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Nawet na 200 tys. zł dofinansowania mogą liczyć uczestnicy programu akceleracyjnego skierowanego do naukowców i przedsiębiorców technologicznych we wczesnej fazie rozwoju. Organizator programu, MIT Enterprise Forum Poland, przedłużył termin nadsyłania zgłoszeń do 7 grudnia 2016 r.

Celem programu jest wspieranie startupów i młodych naukowców na drodze do efektywnej komercjalizacji technologii.

Pierwszym etapem programu są warsztaty złożone z 6 sesji prowadzonych w Warszawie w oparciu o metodę prof. Billa Auleta, dyrektora Centrum Przedsiębiorczości MIT ?Disciplined Entrepreneurship. 24 steps to a successful startup?. W trakcie warsztatów  zespoły pracują nad swoimi projektami pod okiem doświadczonych trenerów. Każdy projekt posiada dwóch mentorów. W tej części realizowane są także sesje edukacyjne w obszarze prawa własności intelektualnej, podatków, relacji z inwestorami, itp.

Do udziału w drugim etapie zostanie wybranych 5 najlepszych projektów, które otrzymają dostęp do dopracowanego do ich potrzeb programu edukacyjnego. Finaliści będą mieli możliwość networkingu z kluczowymi graczami sektora innowacji w Polsce oraz  MIT, w tym także spotkań z inwestorami.

Nowością w programie są tzw. ścieżki branżowe, w których akceleracja zespołów będzie wspierana przez partnerów branżowych: PKO Bank Polski (partner główny), Grupa Adamed, KGHM Cuprum, PGNiG S.A.

Finał programu akceleracyjnego odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2017 na terenie MIT w Bostonie.

Informujemy także, że program MITEF Poland otrzymał grant „Scale Up” na 2 kolejne rundy akceleracji w pierwszym konkursie w programie Start In Poland Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Oznacza to dodatkowe konsultacje z ekspertami oraz dodatkowe dofinansowanie ? nawet do 200 000 zł dla najlepszych startupów biorących udział w programie.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić zgłoszenie na stronie http://mitefpoland.org. Nowości w programie znajdą Państwo również na facebooku, gdzie już wkrótce pojawi się link do webinarium o tym, jak skutecznie aplikować do programu.

Program jest oferowany przez MIT Enterprise Forum Poland należący do globalnej organizacji MIT Enterprise Forum (MIT EF). MIT EF posiada afiliację Massachusetts Institute of Technology ? najlepszej uczelni technologicznej świata. MIT Enterprise Forum powstała w roku 1978 i jest jedyną organizacją non-profit na świecie, której celem jest wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, posiadającą afiliację uczelni. Wokół MIT powstało efektywne środowisko wspierania startupów. Z MIT związanych jest już ponad 25 000 firm.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej jest partnerem programu.

 

 

Cofnij