Uroczystość wręczenia Honorowego Stypendium im. Leszka Kołakowskiego

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Serdecznie zapraszamy na internetową uroczystość wręczenia Honorowego Stypendium im. Leszka Kołakowskiego przyznawanego przez Fundację od 2016 r., którego celem jest wyróżnienie młodych uczonych posiadających wybitny dorobek naukowy w zakresie historii idei oraz filozofii średniowiecznej i nowożytnej do 1939 r.

Uroczystość odbędzie się na platformie ZOOM już w najbliższy czwartek, 11 marca br., w godz. 15:00-16:00 (CET). Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja: https://bit.ly/3ral9sz.

Laureatką trzeciego konkursu o Honorowe Stypendium im. Leszka Kołakowskiego została dr Julia Borcherding z Uniwersytetu w Cambridge. Dr Borcherding specjalizuje się w filozofii nowożytnej. Interesują ją zwłaszcza zagadnienia dotyczące etyki, epistemologii i metafizyki oraz ich wzajemne powiązania. Na arenie międzynarodowej jest postrzegana jako liderka w poszukiwaniu nowych podejść do filozofii nowożytnej. Mimo że jest dopiero na początkowym etapie kariery naukowej, ma bogaty dorobek publikacyjny i jest już uważana za czołową interpretatorkę filozofii Leibniza, jednego z najsłynniejszych nowożytnych filozofów. Ponadto angażuje się w badania nad autorami, którzy do niedawna pozostawieni byli na marginesie historii filozofii tego okresu – zwłaszcza, choć nie wyłącznie, filozofkami, takimi jak Anne Conway i Margaret Cavendish.

W programie uroczystości znalazły się:

  • wykład dr Julii Borcherding, pt.”Fancies and Illusions: Two Women Philosophers on the Liberating Power of the Imagination”,
  • laudacja, którą wygłosi prof. Catherine Wilson z City University of New York, członkini kapituły konkursu,
  • krótkie omówienie sylwetki prof. Leszka Kołakowskiego –
    Jakub Kloc-Konkołowicz z Wydziału Filozofii UW.

Spotkanie poprowadzi dr Bartosz Działoszyński – historyk filozofii i historyk idei w zakresie filozofii nowożytnej z Wydziału Filozofii UW.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim, tłumaczenie nie jest przewidziane.

Link do rejestracji na spotkanie: https://bit.ly/3ral9sz.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1344290515971342/.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o dr Julii Borcherding: https://www.fnp.org.pl/trzeci-konkurs-o-honorowe-stypendium-im-leszka-kolakowskiego-rozstrzygniety/.

Więcej informacji o Honorowym Stypendium im. Leszka Kołakowskiego: https://www.fnp.org.pl/oferta/honorowe-stypendium-im-leszka-kolakowskiego/.

Cofnij