?W cieniu Dżesera? prof. Karola Myśliwca najlepszą książką akademicką

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Sukcesy naszych laureatów
-A A+

Miło nam poinformować, że wydana niedawno w serii MONOGRAFIE książka prof. Karola Myśliwca o wykopaliskach w Sakkarze została uznana za najlepszą książkę akademicką roku 2017.

Publikacja ?W cieniu Dżesera? prof. Karola Myśliwca otrzymała nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nagrodę wręczono podczas ceremonii otwarcia 21. Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej w Poznaniu, które odbyły się w dniach 24-26 marca br.

Monografia prof. Myśliwca jest podsumowaniem dwudziestu sezonów prac wykopaliskowych prowadzonych przez polskich naukowców przy najstarszej egipskiej piramidzie. Badania archeologów pod kierunkiem prof. Myśliwca przybliżają mało zbadany w historii państwa faraonów okres końca epoki budowniczych piramid, Starego Państwa (XXII stulecie p.n.e.).

Książka ?W cieniu Dżesera. Badania polskich archeologów w Sakkarze? ukazała się w ramach serii MONOGRAFIE FNP nakładem Wydawnictwa Naukowego UMK w Toruniu. Jest dostępna w księgarni wydawnictwa oraz w księgarniach akademickich w całej Polsce.

 

 

Cofnij