Wręczenie Stypendium im. Leszka Kołakowskiego: zaproszenie

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz oraz Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia Stypendium im. Leszka Kołakowskiego doktorowi Dmitriemu Levitinowi ? historykowi idei i historykowi filozofii z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

 

Uroczystość wręczenia stypendium

Uroczystość wręczenia pierwszego Honorowego Stypendium im. Leszka Kołakowskiego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej odbędzie się 25 października br. w godzinach 12:00-13:30 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego, kampus główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Podczas uroczystości laureat programu dr Dmitri Levitin wygłosi wykład pt. How did Isaac Newton become a heretic? Laudację wygłosi członek kapituły konkursu prof. Bogdan Szlachta.

Wydarzenie jest elementem obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20.10.2016 r. na adres zaproszenia@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 00.

O laureacie

Dr Dmitri Levitin jest absolwentem Uniwersytetu w Cambridge, na którym uzyskał stopień magistra filozofii oraz doktora historii. Pracę doktorską poświęconą historii filozofii w Anglii w latach 1650?1700 obronił w 2011 roku. W latach 2010?2015 pracował na Uniwersytecie w Cambridge. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień ? m.in. stypendium rektora Uniwersytetu w Edynburgu (2013?2014). Był także stypendystą Biblioteki Szekspirowskiej Folgera w Waszyngtonie (2013). Od 2015 roku pracuje jako post-doc na Uniwersytecie Oksfordzkim w prestiżowym All Souls College. Zajmuje się historią idei i historią filozofii.

Dr Levitin został pierwszym laureatem Honorowego Stypendium im. Leszka Kołakowskiego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, którego celem jest wyróżnienie młodych uczonych posiadających wybitny dorobek naukowy w zakresie historii idei i filozofii średniowiecznej i nowożytnej do 1939 r. Ustanowienie Stypendium jest wyrazem chęci uhonorowania dorobku prof. Leszka Kołakowskiego, jednego z najwybitniejszych umysłów drugiej połowy XX wieku, wieloletniego wykładowcy filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, a także współtwórcy i jednej z najważniejszych postaci Warszawskiej Szkoły Historii Idei.

dmitri_levitin_photo

Na zdjęciu dr Dmitri Levitin, fot. Elena Kviatkovskaia

Informacji o wydarzeniu udziela Zofia Matejewska, główny specjalista ds. informacji i promocji, e-mail: zofia.matejewska@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 44.

 

 

 

Cofnij