Uprzejmie informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem udziałem w ostatniej edycji konkursu eNgage, Fundacja postanowiła wydłużyć termin składania wniosków w tym konkursie do 31 marca br.
W związku z wydłużeniem terminu naboru wniosków, Fundacja usunęła z regulaminu konkursu zapis, który zobowiązywał jego laureatów do zakończenia realizacji projektu do 31 października 2015 r. Według zapisów z nowej wersji regulaminuktóra jest dostępna na stronie konkursu eNgage, laureaci mają do 12 miesięcy na realizację nagrodzonych projektów.
W konkursie eNgage mogą wziąć udział uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby, które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie SKILLS (np. udział w szkoleniach), podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych:
- pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
- doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.
Do udziału w konkursie mogą się zgłosić uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki.
Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów. W konkursie rozpatrywane będą innowacyjne pomysły o charakterze popularyzatorskim, a uczestnicy konkursu nie mają żadnych ograniczeń co do metody popularyzacji. Mogą więc przygotować zarówno cykl wykładów czy spotkań, pisać bloga jak i zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy.
Integralną częścią każdego projektu muszą być minimum 4 spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu, mogą również służyć prezentacji produktów powstałych w wyniku realizacji projektu.
Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrodę w wysokości do 45 000 zł, którą w przeciągu roku muszą przeznaczyć na realizację swojego projektu. Nagroda składa się z dwóch części: części subwencyjnej (80%) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20% nagrody; z części tej można zrezygnować, by przeznaczyć 100% nagrody na realizację projektu).
Serdecznie zachęcamy do składania wniosków!
Więcej informacji na stronie programu oraz u koordynatora: Emilia Wojewoda, tel.: 728 344 250 , e-mail: emilia.wojewoda@fnp.org.pl.