Wydłużony termin zgłaszania nominacji do konkursu „Innovators Under 35”

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Informujemy, że nabór do drugiej polskiej edycji prestiżowego konkursu Innovators Under 35 został wydłużony do 26 kwietnia. Jednym z partnerów konkursu jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Konkurs jest organizowany przez MIT Technology Review ? najstarszy magazyn technologiczny, którego wydawcą jest Massachusetts Institute of Technology. W ramach konkursu wyłaniani są młodzi liderzy w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie. Wśród laureatów konkursu znajdują się takie osoby jak: Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).

W gronie finalistów pierwszej polskiej edycji konkursu znaleźli się m.in.: Olga Malinkiewicz wyróżniona tytułem Innovator of the Year oraz dwoje laureatów FNP: Katarzyna Nawrotek i Michał Mikulski nagrodzony jako Social Innovator of 2015.

W 2016 roku grono to powiększy się o dziesięciu zwycięzców drugiej polskiej edycji konkursu, którzy uzyskają honorowy tytuł Innovator Under 35. Dwie osoby z tego grona otrzymają dodatkowy tytuł Innovator of the Year oraz Social Innovator. W tym roku panel ekspertów MIT Technology Review wyłoni również trzech europejskich finalistów spośród wszystkich kandydatów biorących udział w Europejskiej edycji konkursu.

Nominacje do polskiej edycji konkursu rozpoczęły się 10 lutego br. Wszyscy zgłaszani kandydaci powinni mieć poniżej 35 lat przed końcem 2016 roku oraz zaprezentować innowacyjny projekt technologiczny w dziedzinach takich jak Internet, hardware, software, biotechnologia, nanotechnologia, telekomunikacja, transport i energetyka.

Nominacje do konkursu odbywają się przez platformę online: http://www.innovatorsunder35.com/nominations i potrwają do 26 kwietnia br.

Po upływie terminu zgłaszania nominacji panel ekspertów oceni profile kandydatów i wskaże dziesięciu zwycięzców polskiej edycji. Szczegółowe informacje na temat gali finałowej podane zostaną w późniejszym terminie.

Pod koniec roku 2016 cała społeczność Innovators Under 35 spotka się na szczycie europejskim Summit Europe, podczas którego omówi i zaproponuje rozwiązania dla aktualnych problemów społecznych w Europie.

Więcej informacji na stronie: www.innovatorsunder35.com

Cofnij