Wyjazdowe stypendia naukowe 2015 przyznane

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła czwarty konkurs o wyjazdowe stypendium naukowe, które jest dodatkową ofertą dla laureatów programu MISTRZ. Stypendium może być przeznaczone na wyjazd typu sabbatical leave do prestiżowego zagranicznego ośrodka naukowego w celu prowadzenia pracy badawczej.

Stypendia w wysokości 5 000 euro miesięcznie otrzymali:

  • Prof. Karol Grela z Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW na 4-miesięczny wyjazd do National University of Singapore w celu realizacji projektu pt. ?Olefin Metathesis Catalysts of Enhanced Productivity and Selectivity?
  • Prof. Tadeusz Szubka z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego na 6-miesięczny wyjazd do University of Cambridge, gdzie laureat będzie realizował projekt pt. ?Expressivism and Pragmatism?
  • Prof. Bogdan Wojciszke z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego (Wydział w Sopocie) 6-miesięczny wyjazd do University of Cambridge w celu realizacji projektu pt. ?Attitudinal influences on moral judgment?.

Każdy z wniosków rozpatrywanych w czwartym konkursie został oceniony przez trzech recenzentów zagranicznych, którzy brali pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, plan badawczy i prestiż ośrodka badawczego, w którym kandydat  zamierzał realizować badania.

Konkurs o wyjazdowe stypendia naukowe odbywa się raz w roku. W programie może być przyznanych do trzech stypendiów rocznie.

Więcej o programie: tutaj

Na zdjęciu: prof. Karol Grela, fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska

Cofnij