Wyjazdowe stypendia naukowe dla laureatów programu MISTRZ – przyjmujemy zgłoszenia

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Laureaci programu MISTRZ, którzy zakończyli już realizację projektu w ramach programu, mogą ubiegać się o wyjazdowe stypendia naukowe na pobyt badawczy w wybranym ośrodku zagranicznym. Wnioski przyjmujemy od dzisiaj, tj. 25.01.2017, do 25.04.2017 do godz. 16:00.

Stypendium w wysokości do 5 500 € miesięcznie może być przyznane na okres od 3 do 6 miesięcy.

Aby ubiegać się o stypendium, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej Fundacji. Stypendia przyznawane są w drodze konkursu. Każdy formalnie poprawny wniosek ocenia co najmniej dwóch recenzentów, w większości zagranicznych. Biorą oni pod uwagę przede wszystkim: dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, plan badawczy, który kandydat zamierza realizować podczas stypendium oraz prestiż ośrodka naukowego za granicą. Decyzję o wyborze laureatów podejmuje Zarząd Fundacji. Konkurs odbywa się raz w roku. W programie może zostać przyznanych do trzech stypendiów rocznie.

Oferta wyjazdowych stypendiów naukowych została uruchomiona w 2011 r. W czterech dotychczasowych edycjach stypendia otrzymało jedenastu laureatów, którzy realizowali swoje projekty badawcze w renomowanych ośrodkach naukowych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Przewodnikiem po programie (wspólny dokument dla wnioskodawców i recenzentów, w jęz. angielskim).

Szczegóły nt. wyjazdowych stypendiów naukowych znajdują się tutaj.

Szczegóły nt. programu MISTRZ można znaleźć tutaj.

Więcej informacji udziela Krystyna Frąk, koordynator programu WSN, pod adresem: krystyna.frak@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 11.

Na zdjęciu: prof. dr. hab. Leszek Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Warszawie, laureat WSN 2014; fot. Michał Jędrak

Cofnij