Wyjazdowe stypendia naukowe dla laureatów programu MISTRZ ? przyjmujemy zgłoszenia do ostatniego konkursu

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Oferta wyjazdowych stypendiów naukowych,  adresowana do laureatów programu MISTRZ została uruchomiona w 2011 r.

W dotychczasowych edycjach stypendia otrzymało czternastu uczonych, którzy realizowali swoje projekty badawcze w renomowanych ośrodkach naukowych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

W bieżącym roku przyjmujemy wnioski do ostatniej edycji tego programu.

Termin składania wniosków od 3 czerwca do 19 lipca 2019.

O wyjazdowe stypendium naukowe mogą ubiegać się Laureaci programu Mistrz po zakończeniu realizacji projektu oraz zaakceptowaniu przez Fundację sprawozdania końcowego z jego realizacji. Kandydaci składający wniosek muszą być zatrudnieni w polskiej jednostce naukowej i prowadzić aktualnie badania naukowe.

Aby ubiegać się o stypendium, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej Fundacji. Stypendia przyznawane są w drodze konkursu. Każdy formalnie poprawny wniosek ocenia co najmniej dwóch zagranicznych recenzentów. Biorą oni pod uwagę przede wszystkim: plan badawczy, który kandydat zamierza realizować podczas stypendium,  dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, oraz prestiż ośrodka naukowego za granicą.

Zgodnie z regulaminem w jednej edycji konkursu może być przyznanych do trzech stypendiów w wysokości do 5 500 ? miesięcznie, na okres od 3 do 6 miesięcy na pobyt w jednym ośrodku naukowym za granicą. Decyzję o wyborze laureatów podejmuje Zarząd Fundacji

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem programu

Szczegóły nt. wyjazdowych stypendiów naukowych znajdują się tutaj.

Więcej informacji udziela Krystyna Frąk, koordynatorka programu WSN, pod adresem: krystyna.frak@fnp.org.pl, tel. 22 845 95 11.

Na zdjęciu prof. Leszek Koczanowicz, fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska

 

Cofnij