Wyjazdowe stypendia naukowe dla laureatów programu Mistrz ? przyjmujemy zgłoszenia

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Laureaci programu MISTRZ, którzy zakończyli już realizację projektu w ramach programu, mogą ubiegać się o wyjazdowe stypendium naukowe na pobyt badawczy w wybranym ośrodku zagranicznym. Wnioski są przyjmowane od dzisiaj do 11.01.2016.

Stypendium, w wysokości do 5 500 ? miesięcznie, może być przyznane na okres od 3 do 6 miesięcy.

Aby ubiegać się o stypendium, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej Fundacji. Stypendia przyznawane są w drodze konkursu. Każdy formalnie poprawny wniosek ocenia co najmniej dwóch recenzentów, w większości zagranicznych. Biorą oni pod uwagę przede wszystkim: dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, plan badawczy, który kandydat zamierza realizować podczas stypendium oraz prestiż ośrodka naukowego za granicą. Decyzję o wyborze laureatów podejmuje Zarząd Fundacji. Konkurs odbywa się raz w roku. W programie może być przyznanych do trzech stypendiów rocznie.

Oferta wyjazdowych stypendiów naukowych została uruchomiona w 2011 r. W trzech dotychczasowych edycjach stypendia otrzymało ośmiu laureatów, którzy realizowali swoje projekty badawcze w renomowanych ośrodkach naukowych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

Koordynacją konkursu o wyjazdowe stypendia naukowe od tego roku zajmuje się Judyta Węgrzyn:
tel.: +48 22 311 84 39, judyta.wegrzyn@fnp.org.pl

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Przewodnikiem po programie (wspólny dokument dla wnioskodawców i recenzentów, w jęz. angielskim).

 

Szczegóły nt. wyjazdowych stypendiów naukowych znajdują się tutaj.

Szczegóły nt. programu MISTRZ można znaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu: prof. dr. hab. Leszek Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN Warszawie, laureat WSN 2014; fot. Michał Jędrak

Cofnij