Wyjazdowe stypendia naukowe przyznane

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła piąty konkurs o wyjazdowe stypendium naukowe, które jest dodatkową ofertą dla laureatów programu MISTRZ. Stypendium może być przeznaczone na wyjazd typu sabbatical leave do prestiżowego zagranicznego ośrodka naukowego w celu prowadzenia pracy badawczej.

Stypendia w wysokości 5 900 USD miesięcznie otrzymali:

  • Prof. dr hab. Tomasz Placek (laureat programu MISTRZ 2011) z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na 6-miesięczny wyjazd do University of California, San Diego w USA w celu realizacji projektu pt. ?Alternative evolutions in general relativity? Analyzing non-isometric developments?;
  • Prof. dr hab. Ewa Górecka (laureatka programu MISTRZ 2013) z Uniwersytetu Warszawskiego na 6-miesięczny wyjazd do Lawrence Berkeley National Laboratory, w USA w celu realizacji projektu pt. ?Soft matter with hierarchical structure resolved by x-ray studied?;
  • Prof. dr hab. Daniel Gryko (laureat programu MISTRZ 2013) z Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie na 3-miesięczny wyjazd do University of California, Berkeley w USA w celu realizacji projektu pt. ?Synthesis, structure and physicochemical properties of stable complexes of corroles with the entire lanthanide series?.

Każdy z wniosków konkursie został oceniony przez co najmniej trzech recenzentów zagranicznych, którzy brali pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, plan badawczy i prestiż ośrodka badawczego, w którym kandydat zamierza realizować badania.

Konkurs o wyjazdowe stypendia naukowe odbywa się raz w roku. W programie może być przyznanych do trzech stypendiów rocznie.

Więcej o programie: tutaj

Na zdjęciu prof. Tomasz Placek. Fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska

 

Cofnij