Wyjazdowe stypendia naukowe przyznane

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła szósty konkurs w programie Wyjazdowe Stypendia Naukowe (WSN). Program WSN jest dodatkową ofertą dla laureatów programu MISTRZ. Stypendium może być przeznaczone na wyjazd typu sabbatical leave do prestiżowego zagranicznego ośrodka naukowego w celu prowadzenia pracy badawczej na okres 3-6 miesięcy.

W tegorocznym konkursie o wyjazdowe stypendium naukowe laureatami zostali:

  • Prof. Leszek Koczanowicz z Zamiejscowego Wydziału we Wrocławiu SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, który zamierza wyjechać na 6-miesięczny pobyt do Uppsala University, Department of Government w Szwecji,
  • Prof. Maciej Ogorzałek z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który zamierza wyjechać na 6-miesięczny pobyt badawczy do Swiss Federal Institute of Technology Lausanne (EPFL) w Szwajcarii.

Każdy z wniosków w konkursie został oceniony przez co najmniej trzech recenzentów zagranicznych, którzy brali pod uwagę projekt badawczy, dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, a także prestiż ośrodka badawczego, w którym kandydat zamierza realizować zaprezentowany projekt badawczy.

Jednocześnie informujemy laureatów programu MISTRZ,  że w roku 2019 będzie można składać wnioski do ostatniego konkursu w programie Wyjazdowe Stypendia Naukowe. Następnie program zostanie wygaszony do odwołania.

Więcej informacji o programie: tutaj

Na zdjęciu prof. Leszek Koczanowicz, fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska

 

Cofnij