
W dn. 13-14 października br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Towards a new concept of Excellence in Research?”*, organizowana przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej we współpracy z European Foundation Centre.
Celem konferencji będzie dyskusja o ewolucji pojęcia doskonałości w nauce oraz o tym, jak skutecznie identyfikować i wspierać najlepsze badania naukowe. W konferencji wezmą udział wysocy rangą przedstawiciele europejskich instytucji finansujących badania naukowe, naukowcy oraz eksperci zajmujący się polityką naukową.
Na konferencji wystąpią m.in.:
- Prof. Jean-Pierre Bourguignon, Prezes European Research Council (ERC)
- Prof. Anne Glover, b. Główny Doradca ds. Naukowych Przewodniczącego Komisji Europejskiej
- Prof. Maria Leptin, Dyrektor European Molecular Biology Organization (EMBO)
Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji oraz do rejestracji poprzez formularz znajdujący się na stronie: http://excellenceinresearch.fnp.org.pl/.
Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Kopernik (Centrum Nauki Kopernik), przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie.
Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w konferencji jest bezpłatny.
W przypadku pojawienia się pytań prosimy o kontakt z Martą Michalską-Bugajską: tel.: 604 128 182, e-mail: bugajska@fnp.org.pl.
* Konferencja jest organizowana w ramach projektu SKILLS FNP współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.