Zapraszamy na spotkanie młodych naukowców pt.: „Życie, wszechświat i cała reszta: o nauce i karierze naukowej”

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu pt.: Życie, wszechświat i cała reszta: o nauce i karierze naukowej, które odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2013 r. w Hotelu Novotel Warszawa Airport, przy ul. 1 sierpnia 1 w Warszawie.

Celem spotkania jest prezentacja wyników pracy naukowej młodych badaczy oraz integracja różnych pokoleń polskiego środowiska naukowego związanego zarówno z dyscyplinami przyrodniczymi, ścisłymi jak i humanistycznymi.

W pierwszym dniu spotkania uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów uznanych naukowców: prof. Andrzej K. Tarkowski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Tomasz Giaro z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego opowiedzą o swoich badaniach, o tym jak budowali swoją karierę naukową, czym różni się kariera naukowca w Polsce i za granicą, przed laty i współcześnie.

Drugi dzień poświęcony będzie promowaniu współpracy interdyscyplinarnej w nauce. Młodzi naukowcy opowiedzą o prowadzonych badaniach, o tym jak budują swoje grupy naukowe, jak odnaleźli się w polskich instytucjach naukowych po powrocie ze staży zagranicznych, i jak łączą życie rodzinne z rozwojem kariery naukowej. Na zakończenie spotkania przewidziano dyskusję, z udziałem przedstawicieli Swiss National Science Foundation oraz Narodowego Centrum Nauki, na temat oceny projektów interdyscyplinarnych.

Program_spotkania

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w spotkaniu za pośrednictwem formularza internetowego https://konferencje.fnp.org.pl do 31 października. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszty dojazdu na konferencję ponoszą uczestnicy. Osobom mieszkającym poza Warszawą zapewniamy bezpłatny nocleg w dn. 29/30 listopada.

Spotkanie jest organizowane  w ramach projektu SKILLS współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Cofnij