Zaproszenie do badania na temat polskiej diaspory naukowej

Dodano: :: Kategorie: Aktualności
-A A+

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wraz z Fundacją Polonium zapraszają Polaków pracujących naukowo za granicą do wzięcia udziału w międzynarodowym badaniu pt. ?First insight into the Polish scientific diaspora?.

Celem badania jest zebranie informacji i opinii o polskiej diasporze naukowej, relacjach z polskim środowiskiem naukowym oraz perspektywach dotyczących powrotu do Polski.

Ankieta została podzielona na cztery części, w których znalazły się pytania o kontakty z Polakami pracującymi naukowo za granicą, kontakty z naukowcami pracującymi w Polsce, plany powrotu do Polski oraz o organizacje zrzeszające naukowców. Na końcu ankiety umieszczona została metryczka. Wypełnienie ankiety zajmie około 10 minut. Badanie jest anonimowe.

Pomysłodawcą badania i jego prowadzącym jest Fundacja Polonium zrzeszająca Polaków pracujących naukowo za granicą (https://poloniumfoundation.org/), organizująca m.in. cykl konferencji pt. Science: Polish Perspectives w Wielkiej Brytanii. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej została partnerem badania.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem research@poloniumfoundation.org.

Więcej informacji o badaniu

Przejdź do ankiety

Na zdjęciu uczestnicy konferencji Science: Polish Perspectives, Oksford 2017. Fot. Natalia Kobylińska

Cofnij