Znamy laureatów drugiej edycji konkursu eNgage

Dodano: :: Kategorie: Aktualności, Aktualności programowe
-A A+

Fundacja rozstrzygnęła drugą edycję konkursu eNgage organizowanego w ramach projektu SKILLS*. Głównym celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów. Uczestnicy konkursu nie mają żadnych ograniczeń co do proponowanej metody popularyzacji – mogą przygotować cykl wykładów czy spotkań, zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy, stworzyć grę planszową lub stronę internetową.

W drugiej edycji konkursu eNgage zgłoszonych zostało 35 wniosków. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 26 naukowców, którzy zaprezentowali przed komisją konkursową swoje innowacyjne projekty o charakterze popularyzatorskim. Biorąc pod uwagę rekomendacje komisji, Zarząd Fundacji wyłonił 14 laureatów, którzy otrzymali nagrody na łączną kwotę blisko 600 tys. złotych.

W konkursie eNgage mogą wziąć udział uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:

  • pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
  • doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.

Integralną częścią każdego zgłoszonego projektu muszą być minimum 4 spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu i mogą także służyć prezentacji rezultatów projektu.

Autorzy najlepszych pomysłów otrzymują nagrodę w wysokości do 45 000 zł. Nagroda składa się z części subwencyjnej (80% nagrody) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20% nagrody; z części tej można zrezygnować, by przeznaczyć 100% nagrody na realizację projektu).

Do 30 listopada br. można składać wnioski w trzeciej edycji konkursu eNgage. Więcej informacji na stronie konkursu oraz o koordynatora: Emilia Wojewoda, tel.: 728 344 250, e-mail: emilia.wojewoda@fnp.org.pl.

 

Na zdjęciu: matematyczny kształt, fot. Judy Baxter, zdjęcie wykorzystywane na licencji Creative Commons.

*Projekt SKILLS jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Cofnij